Badminton

V areálu Squashpoint si můžete zahrát i badminton. Hraje se na upraveném squashovém kurtu o velikosti 9,75m x 6,4m , ale i tak si můžete užít super hru. Rakety i míčky si zde můžete zapůjčit. Přijďte si zahrát s přáteli!
 

Co je badminton?

Badminton je dynamický raketový sport pro dva (nebo dvě dvojice), kde protivníci odpalují opeřený míček raketou přes síť a snaží se, aby oni sami neudělali chybu a naopak ji udělal soupeř. Kdekoho překvapí, že badminton patří mezi nejrychlejší raketové sporty - míček může dosáhnou rychlosti až 300 km/hod.

Badminton se hraje ve sportovních halách a tělocvičnách na vyznačených kurtech rozdělených uprostřed sítí s výškou 155 centimetrů. Na rozdíl od raketových sportů jako je squash nebo tenis se pro badminton používá speciální opeřený míček. Běžně se však používá i plastový míček, který má sice horší kvalitu, ale na rekreační hru bohatě vystačí. 

Jaká jsou pravidla badmintonu?

Hraje se na dva vítězné sety, kdy cílem je dosáhout daného počtu bodů (standardně 21). Strana, která vyhraje v prvním setu, má ve druhém setu privilegium podání. Hráč získává bod, pokud soupeř udělá chybu. Chybou se rozumí, že nezasáhne míč, nepřehodí míč na stranu protihráče, vyhodí míč mimo kurt. Chybou se také rozumí zasažení sítě, pokud přes ni míč nepřejde. Chybou je i zasažení stropu. V párových disciplínách není povoleno "tečovat" míč. Míč, který se dotkne pásky sítě, ale přepadne na soupeřovu stranu, je považován za korektní. Spadne-li míč na čáru, je považován za dobrý.

V České republice je badminton velice oblíbený, o čemž svědčí i vynikající profesionální hráči, kteří dosahují vynikajících výsledků v různých soutěžích.

Kdo může badminton hrát?

Badminton je hra určená opravdu pro všechny. Hrají ho muži i ženy různého věku. Badminton je sport, který může hrát i celá rodina s dětmi.

Proč hrát badminton?

Badminton je hra, která zvyšuje fyzickou kondici a navíc procvičuje postřeh a rychlost. Pravidelným hraním si zpevníte svaly i můžete nějaké to kilo zhubnout.

Ce potřebujete pro hraní badmintonu?

Na hraní badmintonu budete potřebovat speciální raketu a míček na badminton. Oboje si můžete zapůjčit v našem areálu SQP. Nutností je především kvalitní sálová sportovní obuv a pohodlné oblečení. Také nezapomínejte na dostatek tekutin.

 

Rezervujte si své místečko ještě dnes telefonicky (728 481 157) nebo osobně na recepci SQP.

 

Ceník