Cvičení pro těhotné

Cvičení pro těhotné pod vedením profesionálů v oboru!

   

           ....dopřejte sobě i miminku radost z pohybu!  

Cvičení v těhotenství

Jste těhotná, máte ráda pohyb a máte strach, že si teď devět měsíců nebudete moci zacvičit?

Opak je pravdou, nabízíme lekce, které můžete navštěvovat až do porodu.

Nebojte se pohybu v těhotenství a buďte s námi aktivní těhulka.                   

Pokud Vaše těhotenství probíhá fyziologicky a lékař Vám pohybovou činnost nezakázal, můžete se do cvičení vrhnout po ukončeném I. trimestru, tedy po 12. týdnu těhotenství.

 

Co by jste chtěla – měla vědět než vyrazíte na první lekci cvičení?

 

Co s sebou na první lekci?

  • Pohodlné sportovní oblečení
  • Sportovní obuv
  • Úsměv a dobrou náladu :-)

 Co Vás na lekcích čeká?

Lekce těhotenského cvičení trvá 55 minut, využívají se pomůcky jako overbally, gymbally, pilates ručníky, činky….lekce je aktivnějšího rázu a skládá se ze tří částí.

První, úvodní část – zahřátí – protažení – v této části lekce zaktivujeme všechny velké svalové skupiny, kloubní spojení a protáhneme tak, aby bylo tělo připraveno na druhou, posilovací část.

Druhá, hlavní část – posilovací – tato část je zaměřená na posílení nebo zpevnění všech velkých svalových skupin, jako jsou paže, ramena, prsní svaly, mezilopatkové svaly, břišní svaly (ty s určitými pravidly respektující těhotenství), hýždě, stehna, lýtka. Dále se instruktorka zaměřuje na posílení a aktivaci svalů pánevního dna.

Třetí část – dechová, relaxační – V této části lekce nacvičují nastávající maminky správné dýchání, navazují kontakt s miminkem a prostě jen po příjemném cvičení odpočívají.

 

Máte strach, že cvičení nezvládnete?

Není důvod se obávat, že by jste cvičení nezvládla, lekce jsou postavené tak, aby byly vhodné právě pro těhotné ženy a pokud se budete cítit třeba více unavená, jednoduše jednu sérii vynecháte, odpočinete si a až se budete cítit zase fit, do lekce se opět zapojíte.

 

Co je u cvičení v těhotenství důležité?

Nejdůležitější je vnímat celé Vaše tělo, odezvu od miminka a to jak se při cvičení cítím, podle toho si obtížnost cvičení regulujete sama a sama si určíte zda máte chuť si dobře zaposilovat a nebo se jen protáhnete a budete více lenošit.

 

Nemůže cvičení miminku ublížit?

Miminko je v břiše dobře chráněno plodovou vodou, navíc cvičení je spíše houpavého charakteru, žádné odrazy ani výskoky neobsahuje, ani nesmí, takže je Vaše miminko zcela v bezpečí a vy se můžete soustředit i sama na sebe. Navíc cvičení vedou lektorky, které jsou vyškoleny právě pro cvičení s těhotnými ženami.

 

Rezervujte si své místečko ještě dnes. 
Rezervace místa je nutná z důvodu omezené kapacity!

Pravidla rezervací.

Ceník

Rozvrh