Badminton

Badminton si v areálu Squashpoint můžete zahrát na upraveném squashovém kurtu o velikosti 9,75m x 6,4m, ale i tak si můžete užít super hru!

Badminton je dynamický raketový sport oblíbený u mužů i žen různého věku. Jedinečný sport, který může hrát i celá rodina s dětmi. 


Badminton je hra, která zvyšuje fyzickou kondici a navíc procvičuje postřeh a rychlost. Pravidelným hraním si zpevníte svaly a můžete nějaké to kilo zhubnout.


Jde o dynamický raketový sport pro dva (nebo dvě dvojice), kde protivníci odpalují opeřený míček raketou přes síť. Kdekoho překvapí, že badminton patří mezi nejrychlejší raketové sporty - míček může dosáhnou rychlosti až 300 km/hod.


Badminton se hraje ve sportovních halách a tělocvičnách na vyznačených kurtech rozdělených uprostřed sítí s výškou 155 centimetrů. Na rozdíl od raketových sportů jako je squash nebo tenis se pro badminton používá speciální opeřený míček. Běžně se však používá i plastový míček, který má sice horší kvalitu, ale na rekreační hru bohatě vystačí. 


Jaká jsou pravidla badmintonu?


Hraje se na dva vítězné sety, kdy cílem je dosáhout daného počtu bodů (standardně 21). Strana, která vyhraje v prvním setu, má ve druhém setu privilegium podání. Hráč získává bod, pokud soupeř udělá chybu. Chybou se rozumí, že nezasáhne míč, nepřehodí míč na stranu protihráče, vyhodí míč mimo kurt. Chybou se také rozumí zasažení sítě, pokud přes ni míč nepřejde. Chybou je i zasažení stropu. V párových disciplínách není povoleno "tečovat" míč. Míč, který se dotkne pásky sítě, ale přepadne na soupeřovu stranu, je považován za korektní. Spadne-li míč na čáru, je považován za dobrý.


V České republice je badminton velice oblíbený, o čemž svědčí i vynikající profesionální hráči, kteří dosahují vynikajících výsledků v různých soutěžích.


 

Co s sebou?  • Pohodlné sportovní oblečení

  • Pevnou sálovou obuv se světlou podrážkou

  • Speciální raketu a míček na badminton (lze zapůjčit)

  • Dostatek tekutin

  • Ručník


 

Badminton

Vyzkoušejte také

Naše služby Vás budou bavit
Souhlasím se vším